Počet uživatelů streamovacích video služeb v ČR loni stoupl na 2,6 milionu

K nejvyužívanějším placeným video službám patří na českém i slovenském trhu s velkým náskokem Netflix. V Česku tuto službu v druhém pololetí loňského roku sledovaly přes dvě třetiny všech uživatelů. Druhé a třetí místo žebříčku obsadily HBO Max a Voyo. Stejné pořadí je i na Slovensku. Čtvrté místo pak shodně patří službě Disney+, která přitom na český i slovenský trh vstoupila v červnu 2022.

„Český i slovenský trh placených video služeb není zdaleka tak saturovaný jako některé zahraniční trhy v západní nebo severní Evropě, kde si streamovací služby předplácí mnohem více diváků. I proto na český a slovenský trh vstupují noví hráči.“

V Česku například v únoru letošního roku spustila svoji VOD službu televizní skupina Prima, o pozornost diváků chce soupeřit také nová služba CANAL+, která odstartovala letos v dubnu.

Měsíčně diváci v Česku vydávají za streamovací služby v průměru 297 korun, tedy podobně jako na Slovensku. Nejdražší službou je na obou trzích s velkým odstupem Netflix. Částky za další placené služby jako HBO Max, Voyo nebo Disney+ jsou nižší a příliš se od sebe neliší.