Schodiště do vašeho domova

Každý, kdo se rozhoduje pro dvoupatrový dům, musí zvolit správné schody. Dnes je nabídka v tomto ohledu opravdu obrovská. Nechybí schody z moderních materiálů, které jsou nejen odolné a odolné vůči běhu času, ale také skvěle vypadají.

Kámen

Nadšenci moderních interiérů, kterým nevadí mírně chladivá atmosféra místnosti, se mohou rozhodnout pro schody obložené kamenem. Žula uvnitř budov se používá poměrně zřídka, ale mramor je velmi oblíbený. Toto řešení je opravdu drahé, ale zároveň se vyznačuje velkou odolností. Mramor je dostupný v mnoha barvách. Vsadit můžete na ten v barvě klasické bílé a ten, který spadá do světle růžové. Kromě toho existuje obrovská rozmanitost struktur. Pokud sníme o kamenných schodech, můžeme vsadit i na ty zakončené čedičem, travertinem nebo tvrdou odrůdou pískovce. Vápenec, který je měkký a má porézní strukturu, v tomto případě nefunguje. Při výběru kamene je třeba pamatovat na impregnaci vhodnými prostředky.

Keramické obklady

Interiérové ​​schody lze úspěšně dokončit kameninou, klinkerem nebo terakotou, tedy klasickými, ale elegantními a moderními materiály. Při rozhodování o takovém řešení je třeba pamatovat pouze na to, že vybrané dlaždice mají příslušnou třídu otěru. Důležitá je také jejich tvrdost a neklouzavost. V případě poslední jmenované funkce jde především o naši bezpečnost.

Dřevo

Toto je jistě nejoblíbenější dokončovací materiál, ze kterého jsou schody vyrobeny. Dřevo vypadá skvěle v každé místnosti. S úspěchem můžete použít desky, které jsou z masivního dřeva, i ty, které se lepí ve vrstvách. Dřevo však musí být řádně vysušeno. Stupeň vlhkosti by neměl překročit 8%. V opačném případě se schody velmi rychle znehodnotí, ztratí svůj dobrý vzhled a bude nutné je vyměnit za nové. Dobré dřevo pro dokončení schodů je tvrdé dřevo a odolné proti oděru.

Proto materiál získaný z takových druhů stromů, jako jsou:

• dub;

• popel;

• buk;

• merbau;

• teak.

Poslední dvě jsou exotické dřeviny, které jsou extrémně odolné, ale zároveň opravdu drahé. Vyznačují se mimořádnou krásou, kterou polské druhy dřeva nemají.

Samotné schody nejsou všechno. Při plánování uspořádání interiéru je třeba pamatovat na zábradlí, které celek dotvářejí. Mohou být dřevěné a pak budou mít klasický vzhled ideální do rustikálních interiérů. Ty kovové nebo skleněné budou dobře fungovat v místnostech, kde je kladen hlavní důraz na modernost a minimalismus. Při zařizování dvoupatrového domu je nutné vážně zvážit, jak by měly schody v něm vypadat.