Obývací pokoj kombinovaný s kuchyní 

Stále módnějším řešením je obývací pokoj spojený s kuchyní – není divu, protože je velmi praktický a pohodlný. Ve velkých domech je velmi důležitý společný prostor, kde může trávit čas celá rodina. Mimořádně oblíbený je tzv. „ostrov“, který oddělí kuchyň od obývacího pokoje. Největší výhodou tohoto řešení je, že osoba připravující jídla může trávit čas s ostatními členy rodiny současně. To má samozřejmě i své stinné stránky, o kterých si povíme dále v textu.

Obývací pokoj s kuchyňským zařízením

Možností uspořádání kuchyně otevřené do obývacího pokoje je mnoho. Velmi oblíbeným postupem je výběr kuchyňských skříněk, do kterých se vejde veškeré potřebné vybavení. Taková kuchyně se v prostoru „schová“ a nevnese do něj příliš velký chaos. Skříňky mohou mít stejnou barvu jako nábytek v kuchyni a také podlaha. Díky tomuto uspořádání bude celek působit značně minimalisticky.

Druhou možností je kuchyně ve „starém“ stylu, která je zcela otevřená. Její předností bude vybavení ve skříňkách – pěkné talíře, vkusný věšák na pánve, pěstování bylinek, elegantní doplňky. Po tomto postupu se každý užitný prvek stane součástí dekoru. V takové kuchyni bude anglický styl velmi žádaný. Na co nezapomenout při zařizování obývacího pokoje spojeného s kuchyní? Skvěle v něm fungují ostrůvky, které tak trochu pokryjí pracovní prostor.

Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou

Velmi často se spojení kuchyně s obývacím pokojem rovná vzhledu jídelny v tomto prostoru. Větší stůl umístěný v blízkosti obývacího pokoje je mimořádně funkční. Pro větší rodiny nebo lidi, kteří si často zvou přátele, je to mimořádně praktické. Díky tomu se mohou všichni členové domácnosti a hosté volně kontaktovat při pobytu v jednom prostoru. Takový prostor je přizpůsoben potřebám a aktivitám členů domácnosti a ne naopak.

Velkou výhodou tohoto řešení je, že zároveň někdo může vařit v kuchyni, dívat se na zprávy v televizi a zároveň si povídat s dětmi při domácích úkolech v kuchyni. V případě přijímaček jsou výhody této situace zcela zřejmé. Každý host si vybere fragment prostoru, který je pro něj vhodný, cítí se pohodlně a pohodlně.

Pokud se nám v takovém obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou podaří zorganizovat východ na zahradu, získáme perfektní řešení, zejména v létě. Takový prostor bude jistě zdrojem velkého komfortu.

Kuchyň je otevřená do obývacího pokoje

Spojení obývacího pokoje s kuchyní má však i své nevýhody. Určitě největší z nich je potřeba udržovat pořádek. Když zveme hosty, musíme se starat nejen o vzhled obývacího pokoje nebo koupelny, ale také kuchyně.

Další nevýhodou jsou pachy linoucí se z kuchyně a hluk – v některých případech mohou obtěžovat zbytek domácnosti. Kuchyň, která se v jistém smyslu nachází v obývacím pokoji, je uspořádána mnohem pečlivěji než ta, která je uspořádána v samostatné místnosti. V jistém smyslu plní reprezentativní funkci, takže její cena bude jistě vyšší. Jsou nevýhody silnější než výhody? To si musí každý rozhodnout individuálně.