Tipy od Automyčka Express: Kdy nechat navoskovat auto a jak se to projeví na vzhledu

Voskování jako proces každý zná minimálně z návštěv automatické myčky. Je to taková třešnička na dortu, která vzhled umytého vozu vyzdvihne ještě o další úroveň výše a (doslova) vám pomůže pořádně zazářit. Je to však i z funkčního hlediska velice užitečný krok, protože kvalitní voskování může vaše auto i ochránit před poškozením, opotřebením anebo opětovným znečištěním.

Stejně jako u každého jiného typu údržby si však můžeme vybrat hned z několika způsobů a úrovní kvality a s tím související výdrže a samozřejmě také cen.

Kdy a jak tedy auto navoskovat, aby to skutečně dávalo i z dlouhodobého hlediska smysl?

Kdy je na to vhodná doba

Odborníci z Automyčka Express vždy doporučují voskovat auto pravidelně, byť to pro formu lze dělat i nahodile. Efekt ale bude jen krátkodobý a vaše auto po určitou část roku nebude chráněno žádnou ochrannou vrstvou. Ideální je voskovat dvakrát až čtyřikrát do roka, dle toho, kde, jakou technikou a jakým voskem údržbu provádíte.

Pokud voskování provádí profesionál, pak se můžete na uvedenou dobu výdrže spolehnout spíše, než když na tom zapracujete sami v domácích podmínkách, ačkoli někdy výrobci uvádí podobnou dobu působení. Určitě lze doporučit obnovu voskování před zimou a před létem, kdy v náročných povětrnostních podmínkách karoserie více trpí.

Co můžete očekávat

Opět záleží na mnoha aspektech. Obecně lze říci, že automobil bude krásně lesklý, lak bude mít sytější barvu a mohou být rozleštěny drobné nedostatky. Celkový vzhled by měl působit omlazeně a svěže.

Chcete-li perfektní výsledky, je ideální svěřit voskování automobilu i v kombinaci s jeho umytím profesionálům, kteří mají k dispozici nástroje a přípravky nejvyšší kvality a spolehlivosti. Existují špičkové technologie voskování, po jejichž aplikaci své vozidlo takřka nepoznáte. Automyčka Express nabízí ruční voskování technologií NanoTec, která umí nejen obnovit lak a vzhled vozu, ale také obsahuje UV filtr proti zažloutnutí a perfektní ochranu pro vrtochám počasí a ročních období.

Vaše auto dostane tu nejlepší péči účinnou po dobu několika měsíců.

Jak na to efektivně

Možná uvažujete nad poměrem cena versus kvalita. Je nutné si uvědomit, že na údržbě vozu se obecně nevyplatí příliš šetřit, protože po nějakém čase pak následkem tohoto přístupu je vyšší jednorázová investice, která se třeba zrovna moc nehodí. Investovat do dobrého vosku, který navíc za vás aplikuje někdo jiný a ušetří vám tím spoustu času a energie, je skvělou volbou a smysluplnou investicí.

Vaše vozidlo bude nejen skvěle vypadat, ale bude také chráněno na dlouhou dobu a odolá i intenzivní zátěži způsobenou například jízdou na silnicích ošetřených solí v zimě anebo v poledním slunci v letních měsících.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.